28.11.2020

Moc możliwości aplikacji

Nauka zdalna jest z nami praktycznie nieprzerwanie od marca. Nauczyciele stale szukają nowych pomysłów na uatrakcyjnienie lekcji online. Żyjemy w tak dynamicznym czasie, że nie zawsze znajdujemy moment na zebranie i podsumowanie naszych doświadczeń i nie zawsze mamy wolne godziny na poszperanie w sieci. Szukając inspiracji na narzędzia, programy i aplikacje, które można wykorzystać w pracy zdalnej, warto zajrzeć do naszych webinarowych zasobów.

Z pomocą przyszły nam Zytach Czechowska i Jolanta Majkowska, które podczas webinaru CyfrOFFego kONtaktu otworzyły przed nami kopalnie pomysłów na cyfrowe aktywności. Mimo że prezentowane pomysły wykorzystywane są w nauczaniu przedszkolnym, to każdy znajdzie tu coś dla siebie. W końcu kto jak nie nauczyciele wie najlepiej, że każde ćwiczenie, przy odrobinie kreatywności, można dostosować do różnych grup.

Nagranie webinaru można obejrzeć tutaj.

Top trzy z listy ciekawych pomysłów

Numer 1 to darmowa platforma Domowyprzedszkolak.pl to miejsce, w którym znajdziecie łamigłówki, pomysł na ćwiczenia plastyczne, muzyczne czy te związane z językiem polskim. Na stronie opisano setki pomysłów na zabawy, które można wykorzystać w codziennej pracy z dziećmi. Dodatkowo jak słusznie zauważają prowadzące webinar, wszystkie materiały pogrupowane są w intuicyjny sposób, a to znacząco ułatwia poszukiwania interesujących nas treści. Może i dla Was platforma stanie się kolejną skarbnicą inspiracji, które dostosujecie do własnych potrzeb.

Numer 2 to projekt Polskie Radio Dzieciom. Stacja, na której od godziny 7:00 do 21:00 emitowane są programy poświęcone najmłodszym. Poza audycjami na stronie znajdziemy również bajki, których wspólnie z dziećmi możemy słuchać i interpretować. To dobry punkt wyjścia do rozmowy i dalszych aktywności, których tłem może stać się wysłuchana bajka czy audycja. To jednak nie wszystko, bo na stronie znajdziemy również materiały dla rodziców. Tak, więc dla każdego coś dobrego. Kto wie może i Ty znajdziesz tam coś dla siebie?

Numer 3 to platforma zdalnelekcje.gov.pl, która pełni rolę repozytorium stron z materiałami edukacyjnymi. Platforma została przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, więc znajdziemy tam nie tylko bezpłatne, ale i sprawdzone materiały. Treści zostały podzielone ze względu na stopień trudności i zakwalifikowane do działu dla konkretnej grupy wiekowej. Tak, więc inspiracji szukać tam mogą nie tylko nauczyciele przedszkolni, ale również opiekunowie starszych grup.

To tylko trzy z pomysłów, które podczas webinaru zaprezentowały Zyta i Jolanta. Warto więc obejrzeć całą prezentacje i poszukać własnego top trzy najciekawszych inspiracji na nadchodzący czas.

Cyberbezpieczeństwo nasze i najmłodszych dzieci

Cyberbezpieczeństwo dzieci i nas dorosłych na co dzień. Jak zadbać o najmłodszych i o nas samych?

ZOBACZ WIĘCEJ

Kodowanie online i offline

Kodowania można uczyć się przez cały rok! Każdy miesiąc to dobra okazja na rozpoczęcie nauki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Webinary CyfrOFFego kONtaktu w październiku 2022 r.

W nowym roku szkolnym wracamy z kolejną porcją inspiracji i zapraszamy po nie na nasze webinary. Pierwsze dwa odbędą się już w październiku.

ZOBACZ WIĘCEJ
POWRÓT DO AKTUALNOŚCI